Nasza autorska metoda NEUROBIX – to nowatorska  metoda, która bazuje na najnowszych światowych trendach w nauczaniu, nie tylko języka obcego. 

Skierowana jest głównie dla uczniów szkoły podstawowej, ale jej elementy przyjmowane są z entuzjazmem w grupach młodzieży starszej i dorosłych.

Jest to nasz złoty środek, który sprawi, że nauka języka właśnie w naszej szkole będzie o wiele efektywniejsza i przyjemniejsza. Dzięki niej nasi słuchacze stają się świadomymi uczestnikami naszych kursów, a nie tylko biernymi odbiorcami.

To metoda, dzięki której nasi słuchacze oprócz znajomości języka poznają swoje możliwości, swój potencjał, uwierzą w siebie dzięki czemu będzie im łatwiej przełamać barierę językową.

Od wielu lat naszą szkołę wyróżniało to, że metody nauczania dobieramy do konkretnej grupy i słuchacza, a nie słuchaczy do danej metody.

Nie mamy gotowych scenariuszy dla konkretnych grup. Bo wiemy, że każda grupa jest inna, nawet grupy w tym samym wieku i na tym samym poziomie mogą się różnić np. zainteresowaniami – dlatego tak ważne dla nas jest elastyczne podejście i indywidualna oferta oraz doświadczony nauczyciel, który zna grupę, jest tutaj i teraz na lekcji.

Wiemy też, że każdy z nas uczy się inaczej i jak ważne są takie czynniki jak poziom, wiek słuchacza, konkretna grupa, a nawet zakres wprowadzanego materiału.

Ale w naszej metodzie chodzi o coś jeszcze. Chodzi o kształtowanie nastawienie na rozwój naszych słuchaczy. Wierzymy, że każdy może nauczyć się języka. Zależy tylko ile ma czasu i chęci, ile determinacji i jak to wykorzysta.

Jak wyglądają nasze kursy?

  • Największy nacisk położony jest na swobodną komunikację w języku obcym, ponieważ wiemy, że ten aspekt języka sprawia wielu osobom największe trudności. Najczęściej słyszymy od naszych nowych klientów: „Chcę nauczyć się mówić”. Wiemy, że bariera w mówieniu spowodowana może być wieloma czynnikami i my wiemy jak temu zaradzić. Na naszych kursach pomagamy się jej pozbyć i mówić płynnie oraz poprawnie.
  • Pomagamy zrozumieć naszym słuchaczom, że błędy, są nieodłączną częścią procesu nauki, i to dzięki nim też się uczymy! Wzmacniamy poczucie pewności siebie, kształtujemy nastawienie na rozwój.
  • Bardzo pilnujemy poprawnej wymowy, bo wiemy jak bardzo jest to ważne.
  • Już najmłodsze nasze grupy uczymy mówić pełnymi zdaniami!
  • Dlatego zajęcia prowadzimy właśnie w języku obcym – już od najmłodszych grup. Na wszystkich poziomach, łącznie od poziomu podstawowego.
  • Zasadą wprowadzania nowego materiału jest przedstawienie go w kontekście, a następnie przyswojenie poprzez aktywne uczestniczenie w różnorodnych ćwiczeniach bazujących na sytuacjach, które są maksymalnie zbliżone do życia codziennego.
  • Stawiamy na nauczanie przyjazne mózgowi.
  • W trakcie zajęć wykorzystywane są materiały autentyczne zapewniające szybkie postępy w nauce.
  • Korzystamy z nowinek technicznych, ale nie zapominamy, jaką przyjemność można mieć z gier i zabaw tradycyjnych i “papierowych”.

Na naszych kursach znajdziesz motywację, wsparcie i relacje, ale co najważniejsze możesz odkryć swoją siłę, wartość, pewność i POTENCJAŁ.

Stawiamy na rozwój naszych słuchaczy, nie tylko językowy.

Dlatego też od kilku lat prowadzimy specjalistyczne kursy dla młodzieży i dorosłych – po angielsku, z zakresu motywacji czy emocji, zarządzania czasem, budowania nawyków! To wyjątkowe szkolenia, które pomagają odkrywać siebie i rozumieć lepiej otaczający nas świąt. Skierowane są dla osób z dobrą i bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej metodzie zapraszamy do nas – umów się na spotkanie, diagnozę językową czy lekcję pokazową.